Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

НДФЛ при нотариальном удостоверении договора

Путеводитель по разделу. Налогообложение выплат физлицам (зарплата, подряд). Всё об ЕСВ. Индексация заработной платы.

Модератор: ФЛ7

UNREAD_POST vins » 03 мар 2011, 10:39

В свое время начинали обсуждать тут http://www.buhforum.com/viewtopic.php?p=3345#p3345 один из вопросов, возникающих при нотариальном удостоверении договора. Вот мнение ГНАУ по нему. будут появляться еще вопросы - будем продолжать обсуждение :)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ від 18.02.2011 р., № 1734/к/17-0714, № 4705/7/17-0717 


Державна податкова адміністрація України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула Ваш лист від *** N ***, і повідомляє.

Щодо питання взяття на податковий облік самозайнятих осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, зокрема приватну нотаріальну, подання ними звітності та сплати податку з доходів від провадження їх діяльності, згідно із вимогами Податкового кодексу України, то ДПА України, керуючись Законом України від 04.12.90 р. N 509 "Про державну податкову службу в Україні", видала для керівництва в роботі методичні рекомендації із вказаного питання листом від 26.01.2011 р. N 1984/7/17-0717, які доведено для керівництва в роботі органів державної податкової служби та оприлюднено у встановленому порядку.

Щодо сплати податку при нотаріальному посвідченні договорів купівлі-продажу майна, то відповідно до п. 172.4 ст. 172 Кодексу під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору. Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи особою, що продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни (п. 172.5 Кодексу). Відповідно до пп. 168.4.8 Кодексу фізична особа у випадках, визначених IV розділом Кодексу, несе відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету.

Водночас, фізична особа зобов'язана відобразити доход від відчуження нерухомого майна у річній податковій декларації та самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити зазначену в ній (за наявністю) суму податкового зобов'язання. При цьому згідно із пп. 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 Кодексу фізична особа сплачує (перераховує) визначене нею податкове зобов'язання до бюджету за її податковою адресою.

Згідно із пп. 14.1.156 Кодексу податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

Оскільки для сплати податку на доходи фізичних осіб при продажу нерухомого майна у ст. 172 Кодексу не встановлено конкретного строку, а визначено, що податок має бути сплачений до нотаріального посвідчення угоди купівлі-продажу, то в такому разі самостійно визначена фізичною особою сума податку не є її податковим зобов'язанням, і тому на таку суму податку не розповсюджуються вимоги пп. 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 Кодексу.

Враховуючи наведене, фізична особа, що укладає угоду купівлі-продажу (міни) нерухомості з іншою фізичною особою, може сплачувати податок до бюджету за місцем нотаріального посвідчення такої угоди (за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори) до нотаріального посвідчення такої угоди через банківські установи.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST Оксана » 21 ноя 2011, 15:19

возник вопрос -- как платить НДФЛ в ситуации, когда ЮЛ покупает у ФЛ авто и договор заверяется нотариально.
Или иначе: как между собой соотносятся п. 173.3 и 173.4 НКУ

Скрытый текст: показать
"173.3. У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа - підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі визначені цим розділом функції податкового агента. При цьому податковий агент утримує податок за ставками, визначеними відповідно до пунктів 173.1 або 173.2 цієї статті з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві.
...
173.4. Під час проведення операцій з відчуження об'єктів рухомого майна в порядку, передбаченому цією статтею:
нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого рухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до органу державної податкової служби за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку, в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку;
суб'єкт господарювання, який надає послуги з укладення біржових угод або бере участь в їх укладенні за наявності оціночної вартості такого рухомого майна та документа про сплату податку сторонами договору, щокварталу подає до органу державної податкової служби інформацію про такі угоди, включаючи інформацію про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку, в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку.
Для цілей цього пункту платник податку самостійно визначає суму податку і сплачує його до бюджету через банківські установи.
..."


Почему возник вопрос: по поводу такой же операции с недвиж. имуществом (продажа ЮЛ-цу + нотариальное заверение) в ст. 172 четче сказано, что физлицо само платит налог только тогда, когда покупателем является физлицо. Если же покупатель ЮЛ или ФЛП, то они ответственные за уплату НДФЛ (172.7)
А вот с движем не совсем понятно какая норма здесь "специльнее":
1) 173.3 - то есть налог даже при нотариальном заверении сделки удерживает и перечисляет ЮЛ. Соответственно, оно же и отражает инфу о доходе и налоге в 1ДФ (кстати, вопрос: должен ли при таком прочтении нотариус дублировать информацию);
2) 173.4 - если договор заверяется нотариально, то ФЛ само платит налог, нотариус контролирует, сообщает инфу о договоре налоговикам. ЮЛ никакого отношения к НДФЛ и 1 ДФ не имеет
Аватар пользователя
Оксана
 
Сообщений: 148
Зарегистрирован: 05 дек 2010, 01:04
Благодарил (а): 21 раз.
Поблагодарили: 78 раз.

UNREAD_POST Васелинка » 21 ноя 2012, 17:40

Нотариальное заверение договора между Юр.лицом и физ. лицом об аренде авто (заверение было в апреле 2011г). Предприятие (Юр. лицо) перечислило оплату за услуги нотариуса. Но НДФЛ из этой суммы не вычло и не перечислило. Соответственно не отразили в ф.№1ДФ (точнее отразили выплату, но не налог). Начисляются ли штрафные санкции за неудержание НДФЛ с услуг нотариуса в 2011г.
Васелинка
 
Сообщений: 5
Зарегистрирован: 15 ноя 2012, 22:39
Благодарил (а): 2 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST VOA » 22 ноя 2012, 01:42

Если оплата нотариусу была до 06.08.11, то редакция ст.178.5 НКУ была такой:
178.5. Під час виплати суб'єктами господарювання -
податковими агентами, фізичним особам, які провадять незалежну
професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов'язаних з такою
діяльністю, податок на доходи у джерела виплати не утримується в
разі надання такою фізичною особою копії свідоцтва про взяття її
на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну
професійну діяльність
. Це правило не застосовується в разі
нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або
надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, відносини за
яким встановлено трудовими відносинами, а сторони договору можуть
бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пунктів
14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

После 06.08.11 согласно закона 3609 статья 178.5 НКУ выглядит так:
178.5. Під час виплати суб'єктами господарювання -
податковими агентами, фізичним особам, які провадять незалежну
професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов'язаних з такою
діяльністю, податок на доходи у джерела виплати не утримується в
разі надання такою фізичною особою копії довідки про взяття її на
податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну
професійну діяльність
. Це правило не застосовується в разі
нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або
надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, відносини за
яким встановлено трудовими відносинами, а сторони договору можуть
бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пунктів
14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.
{ Пункт 178.5 статті 178 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 3609-VI ( 3609-17 ) від 07.07.2011 }

Так что найдите или свидетельство или справку и всё будет нормально: указали в 1ДФ, НДФЛ не удерживали на законных основаниях.
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5376
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1850 раз.
Поблагодарили: 2100 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НАЛОГ С ДОХОДОВ, ЕДИНЫЙ СОЦИАЛЬНЫЙ ВЗНОС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, hela, Irina_Romanova