Неподача отчета ЧПЕНом: какая ответственность

Путеводитель по разделу. Все о частных предпринимателях-единоналожниках (ЧПЕНах)

Модератор: konsult

Аватара пользователя
konsult
Сообщения: 694
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 13:51
Контактная информация:

Неподача отчета ЧПЕНом: какая ответственность

Непрочитанное сообщение konsult »

yuliyasup писал(а):Здравствуйте!!!Извините что вопрос не по теме.Очень нужно,не сдала до 5 числа отчет о едином налоге.Мне светит штраф 170 грн??
Нет не светит.
Отчет плательщика единого налога не является налоговой декларацией (расчетом) в понимании статьи 46 Налогового кодекса Украины.
Поэтому штраф 170 грн. как за неподачу декларации не применяется.
Админштрафов тоже никаких не будет.

PS yuliyasup, задавайте, пожалуйста, вопросы в профильных ветках. Если профильной ветки для вопроса нет, создавайте, пожалуйста, новую.

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: Неподача отчета ЧПЕНом: какая ответственность

Непрочитанное сообщение vins »

Согласен, что штрафов быть не должно.

Но настораживает Высший админсуд :) - он в нескольких своих определениях повторил, что:
Відповідно до п. 1.11 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі ЗУ № 2181-ІІІ) податковою декларацією вважається документ, що надається платником податку до контролюючого органу в строки, встановлені чинним законодавством, і на підставі якого здійснюється нарахування і/або сплата податку.

Для платників єдиного податку таким документом є звіт суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи - платника єдиного податку, який є додатком № 3 до Порядку видачі свідоцтв про сплату єдиного податку (далі - Порядок).
Хотя, скорее всего, это он не подумав.

Аватара пользователя
Печкин
Сообщения: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 12:03
Контактная информация:

Re: Неподача отчета ЧПЕНом: какая ответственность

Непрочитанное сообщение Печкин »

Оксана Казмирова, главный государственный налоговый инспектор Департамента налогообложения физических лиц ГНС Украины в "Налоговом, банковском, таможенном консультанте" №14-15 за 11.04.2011 год подтверждает, что ответственности нет.
Поскольку Отчет не подпадает под определение термина "налоговая декларация", то применение штрафных санкций (штрафов) или административных штрафов в случае неподачи Отчета действующим законодательством не предусмотрено
живу на Бухфоруме

Аватара пользователя
vins
Сообщения: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 11:38
Контактная информация:

Re: Неподача отчета ЧПЕНом: какая ответственность

Непрочитанное сообщение vins »

Печкин писал(а):Оксана Казмирова, главный государственный налоговый инспектор Департамента налогообложения физических лиц ГНС Украины в "Налоговом, банковском, таможенном консультанте" №14-15 за 11.04.2011 год подтверждает, что ответственности нет.
Поскольку Отчет не подпадает под определение термина "налоговая декларация", то применение штрафных санкций (штрафов) или административных штрафов в случае неподачи Отчета действующим законодательством не предусмотрено
И в Единой базе подтвердили :)
Ура
Яка відповідальність передбачена за неподання або несвоєчасне подання Звіту ФОП платника ЄП з 01.01.2011?

Відповідно до п. 9 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 № 599, протягом 5 днів після закінчення звітного періоду платник єдиного податку подає Звіт фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку (далі – Звіт), згідно з додатком 3 до Порядку, який залишається у справі платника єдиного податку. Згідно із п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV (далі – ПКУ), податкова декларація, розрахунок - це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Оскільки Звіт не підпадає під визначення терміну «податкова декларація», то застосування штрафних санкцій (штрафів) або адміністративних штрафів у разі неподання або несвоєчасного подання Звіту чинним законодавством не передбачено.

Аватара пользователя
налоговик
Сообщения: 5779
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 22:29
Контактная информация:

Re: Неподача отчета ЧПЕНом: какая ответственность

Непрочитанное сообщение налоговик »

Местные налоговики повторяют базу
Яка відповідальність передбачена за неподання або несвоєчасне подання Звіту фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку з 01.01.2011 року?

Відповідно до п.9 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 №599, протягом 5 днів після закінчення звітного періоду платник єдиного податку подає Звіт фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку (далі - Звіт), згідно з додатком 3 до Порядку, який залишається у справі платника єдиного податку. Згідно із п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок – це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Оскільки Звіт не підпадає під визначення терміна “податкова декларація”, то застосування штрафних санкцій (штрафів) або адміністративних штрафів у разі неподання або несвоєчасного подання Звіту чинним законодавством не передбачено.

Інна Гришина,
начальник відділу
ДПІ у Красногвардійському районі
м.Дніпропетровська

Аватара пользователя
налоговик
Сообщения: 5779
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 22:29
Контактная информация:

Re: Неподача отчета ЧПЕНом: какая ответственность

Непрочитанное сообщение налоговик »

И за утрату Свидетельства об уплате ЕН тоже ответственности нет
Чи передбачена відповідальність фі­зичної особи — приватного підприєм­ця — платника єдиного податку за втрату Свідоцтва про сплату єдино­го податку?

Згідно з п. 5 Порядку видачі свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.1999 №599, зареєстрованим в Мі­ністерстві юстиції України 02.11.1999 за №752/4045 із змінами та доповненнями, у разі втрати Свідоцтва (Довідки) орган державної податкової служби видає дуб­лікат Свідоцтва (Довідки) на підставі письмової заяви. Видача дубліката Сві­доцтва здійснюється за умови надання довідки органів Міністерства внутрішніх справ України. Таким чином, фізична особа — платник єдиного податку у разі втрати Свідоцтва про сплату єдиного податку має право отримати дублікат даного Свідоцтва протягом 10 робочих днів на підставі письмової заяви та за умови надання довідки органів Мініс­терства внутрішніх справ України. За­стосування штрафних санкцій або адмі­ністративних штрафів у разі втрати фі­зичною особою — платником єдиного податку Свідоцтва про сплату єдиного податку чинним законодавством не пе­редбачено.

Марганецька ОДПІ

01.12.11

Аватара пользователя
Hilda
Сообщения: 15
Зарегистрирован: 24 дек 2013, 12:30
Контактная информация:

Неподача отчета ЧПЕНом: какая ответственность

Непрочитанное сообщение Hilda »

Подскажите, пожалуйста, как рассчитать общую сумму штрафа за неподачу следующих отчётов:
1) декларация о доходах и имущественном состоянии за 2014 год
2) отчёт по ЕСВ "за себя" за 2014
3) декларация по единому налогу (3я группа) за 1й квартал 2015г.
Знаю, что каждый по отдельности был бы 170грн.
А если все вместе, то как считать?
Заранее благодарю.

Аватара пользователя
Marlboro
Сообщения: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Контактная информация:

Неподача отчета ЧПЕНом: какая ответственность

Непрочитанное сообщение Marlboro »

За пункти 1 і 3 штраф один спільний по ст.120 ПК - відповідно, розмір штрафу буде залежати від того, як його порахує інспектор. Якщо надішлють одразу два ППР, то штраф буде 170+170. Якщо буде спершу ППР по одному звіту, а потім пізніше ППР по другому - штраф буде 170+1020.

Стосовно ЄСВ - законодавство 2014 року не передбачало фінансової санкції за неподання звіту, а строки притягнення до адміністративної відповідальності вже пройшли. Тому, імхо, за ЄСВ - нічого.

П.С. фін.санкція по ЄСВ із закону зникла 04.07.2013 і з'явилась знову тільки з 01.01.2015 - відповідно, застосовується тільки до звітності з січня 2015 року (або з 2015 року, якщо мова про річний звіт).
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям

Аватара пользователя
Hilda
Сообщения: 15
Зарегистрирован: 24 дек 2013, 12:30
Контактная информация:

Неподача отчета ЧПЕНом: какая ответственность

Непрочитанное сообщение Hilda »

Дуже дякую!
А який взагалі повинен бути порядок мойх дій? От відправила я ці всі ненадані вчасно звіті. Отримала квитанції.
І що далі - йти в податкову за рішеннями чи сидіти і чекати поки надішлють? І яким чином надсилають?

Аватара пользователя
Marlboro
Сообщения: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Контактная информация:

Неподача отчета ЧПЕНом: какая ответственность

Непрочитанное сообщение Marlboro »

Вірно, сидіти і чекати.
Надсилають поштою - можуть зателефонувати і попросити прийти особисто отримати ППР під підпис. Відповідно, якщо останній варіант для Вас буде зручним, то можете піти.
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям


Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 8 гостей