Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Форма 20-опп

"Горящие" вопросы задаем здесь!
Правила форума
SOS-поддержка
Задаем сюда вопросы только если они горят настолько, что нет времени искать подходящий раздел.
После логического завершения каждой темы, она будет перенесена в профильный раздел форума.

UNREAD_POST vins » 26 дек 2011, 19:02

Надя писал(а):Уточните, пожалуйста, информацию насчёт "Ознак торгового патенту/ліцензії/касового апарату" в справочнике типов обьектов налогообложения. Что означает "0" и "1" в соответствующих колонках и на что это влияет?


Справочник Вам нужен только при заполнении колонки "Тип об'єкта оподаткування" - и то не всегда. Не все объекты Вы найдете в Справочнике, и наоборот - не все те объекты, которые в Справочнике, следует указывать в 20-ОПП.
А колонке "Наявність патентів, ліцензій, дозволів (у разі наявності зазначити вид діяльності та строк дії)" - либо пишите разрешительный документ, либо не пишите.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST Rомашка » 26 дек 2011, 19:07

Дякую.
Rомашка
 
Сообщений: 3
Зарегистрирован: 26 дек 2011, 18:34
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Мыша » 26 дек 2011, 19:39

ираlo писал(а):здравствуйте.вопрос:чп общая с-ма.один маг.в городе А+договор о совместной деятельности с чп единщиком+магазин в городе Б.как 20-ОПП заполнить?


Если я правильно помню, договор о совместной деятельности - ставится на учет отдельно.
Аватар пользователя
Мыша
 
Сообщений: 944
Зарегистрирован: 07 июн 2011, 10:40
Благодарил (а): 288 раз.
Поблагодарили: 331 раз.

UNREAD_POST natalias-65 » 26 дек 2011, 19:57

vins писал(а):
Надя писал(а):
Rомашка писал(а):Підкажіть , будь ласка, підприємець на єдиному податку здає в ореду автомобіль, "стан обєкту" писати відчужений?


Стан об'єкту у випадку здачі в оренду авто необхідно писати "Тимчасово не експлуатується"


Або
"Надано в оренду"

Або... взагалі не подавати 20-ОПП у цьому випадку :)

Уважаемый vins!
Не подавать вообще - очень даже может быть. ;)
Но если подавать, то:
"Тимчасово не експлуатується" - не согласна 100%. Эксплуатировать = использовать, т.е. извлекать пользу ( Эксплуата́ция, устар. эксплоата́ция (от фр. exploitation /ɛks.plwa.ta.sjɔ̃/ — использование, извлечение выгоды). Польза в данном случае присутствует. Как и объект налогообложения.
"Надано в оренду" - верно, но такого состояния объекта налогообложения нам не предлагается:
Стан об’єкта оподаткування:
будується/готується до введення в експлуатацію;
експлуатується;
тимчасово не експлуатується;
зміна місцезнаходження;
непридатний до експлуатації;
об’єкт відчужений / повернутий власнику;
зміна призначення/перепрофілювання
(необхідне зазначити)

Я понимаю, что (необхідне зазначити) относится ко всем предлагаемым "станам" (по смыслу всей таблицы).
- Ставьте перед собой большие цели - по ним тяжелее промазать!
natalias-65
 
Сообщений: 395
Зарегистрирован: 19 мар 2011, 21:22
Благодарил (а): 94 раз.
Поблагодарили: 181 раз.

UNREAD_POST vins » 26 дек 2011, 21:37

natalias-65 писал(а):Но если подавать, то:
"Тимчасово не експлуатується" - не согласна 100%.


Согласен. "Тимчасово не експлуатується" - не подходит.
"Надано в оренду" - в перечне нет, но я бы исходил из того, что он не является исчерпывающим и строгим.

За это сообщение автора vins поблагодарил:
natalias-65
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST Heloise » 26 дек 2011, 22:35

ВОБУ №119 26.12.2011 на стр. 29-32 есть статья "ФОРМА № 20-ОПП: КОМУ І НАВІЩО ПОДАВАТИ"
В принципе ничего нового. Ключевое:
На завершення ще раз виділимо основні деталі, що стосуються форми 20-ОПП:
1) у ній платник зазначає майно і дії, у зв'язку з якими в нього виникають обов'язки зі сплати податків, зборів. Перед її заповненням необхідно переконатися в наявності об'єктів і дій, які в ній треба відобразити. При цьому можна керуватися Довідником, розміщеним на сайті ДПС України;
2) форму 20-ОПП подають до органу ДПС за місцезнаходженням об'єкта.Термін подання — 10 робочих днів після реєстрації, створення або відкриття об'єкта. Однак цей строк не застосовний до об'єктів, створених, зареєстрованих або відкритих до 01.01.11 р.;
3) платник зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем, якщо в нього є об'єкти на території, що підпадає під юрисдикцію іншого органа ДПС, у зв'язку з якими у платника виникає обов'язок подати в тому місці звітність та/або сплатити податки, збори;
4) штрафів за неподання або несвоєчасне подання форми 20-ОПП ПКУ не містить. Але є ризик наразитися на санкції за неподання заяви на облік за неосновним місцем, якщо платник зобов'язаний був це зробити.

Пару интересных моментов не вынесено в выводы, поэтому делюсь всей статьей под спойлером
Скрытый текст: показать
ФОРМА № 20-ОПП: КОМУ І НАВІЩО ПОДАВАТИ


Останнім часом наші читачі все частіше стикаються з наполегливими вимогами органів державної податкової служби (далі — органи ДПС) подавати повідомлення за формою № 20-ОПП (далі — форма 20-ОПП). Не можна сказати, що ця форма — новий винахід органів ДПС, оскільки її коріння сягає в Податковий кодекс України (далі — ПКУ), а він, як ви знаєте, запрацював із січня поточного року. Однак тільки зараз стало зрозуміло, що наполягання податківців із приводу її подання — масове. Звідси й лавина запитань: чи правомірна ця вимога? Кого вона взагалі стосується? Що може загрожувати платнику податків, якщо він подасть цю форму або ж навпаки — проігнорує вимогу податківців? Усе це ми сьогодні з'ясуємо в нашій консультації. Ми впевнені, що вона буде корисною кожному бухгалтеру.


Почнемо з того, що згідно з п. 63.3 ПКУ всі платники мають стати на облік в органах ДПС. Для цього передбачено облік за основним і за не основним місцем. Перший здійснюють органи ДПС за місцезнаходженням юросіб або місцем проживання самозайнятих фізосіб, а другий — за місцем розташування (реєстрації) відокремлених підрозділів, рухомого чи нерухомого майна, об'єктів оподаткування чи об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням або через які здійснюється діяльність.Цілком природно, що кожний платник стоїть на обліку в податковій за основним місцем. А от за неосновним реєструватися поспішає не кожний. І цьому є пояснення — немає філій, немає представництв, отже, і на податковий облік ще десь там ставати не обов'язково. Це правда, але не вся, оскільки стати на облік за неосновним місцем необхідно, якщо в платника з'являється обов'язок щодо подання звітності та/або нарахування, утримання чи сплати податків, зборів на території іншої адміністративно-територіальної одиниці (п. 7.1 Порядку обліку платників податків, зборів, затвердженого наказом ДПАУ від 22.12.10 р. № 979 (далі — Порядок № 979))1. Візьмемо на озброєння цю важливу тезу при розгляді питань з приводу подання форми 20-ОПП (додаток 11 до Порядку № 979). Одне з головних призначень якої ми бачимо саме в контролі обліку-платників за неосновним місцем. Ви зрозумієте, як це працює, після того як ми познайомимо вас ближче з формою 20-ОПП, яку наведено на стор. 41 цього номера.

Про що форма 20-ОПП

За її допомогою платники інформують органи ДПС про об'єкти оподаткування, об'єкти, пов'язані з ним, або об'єкти, через які здійснюється діяльність (далі — об'єкти). Тобто це майно і дії, у зв'язку з якими у платника виникає обов'язок щодо сплати податків і зборів (п. 8.2 ПКУ). Рекомендований довідник типів об'єктів оподаткування (далі — Довідник) оприлюднений на сайті ДПС України в розділі: "Консультаційний центр" — "Навігатор платника податків" — "Типи об'єктів оподаткування". Даний Довідник трапляється на сайтах місцевих податкових або їх інформаційних стендах (п. 8.7 Порядку № 979). Він не має статусу нормативно-правового акта, а просто рекомендований до використання.
Судячи з його наповнення, під майном розуміють не ручки, олівці та комп'ютери, а місця діяльності, у яких цей чи інший інвентар знаходиться і через які саме ця діяльність ведеться. Це може бути офіс, пункт обміну валют, комп'ютерний клуб, швейна майстерня, салон, аптека, база, бакалія, бар і подібні об'єкти. Є в списку автомобілі, автоцистерни, авто-прпчепи, трейлери, катери та ін. Тобто йдеться про більш значуще майно. І потім, не забуваємо про критерій, що це повинні бути об'єкти, у зв'язку з якими у платника виникають податкові зобов'язання.
Щодо дій, про які необхідно повідомляти, то, судячи з однієї з колонок самої форми, про них свідчать патенти, ліцензії, дозволи. Якщо такі є. то дані про них (вид діяльності та термін дії) записують у форму 20-ОПП. Ще в ній зазначають кількість РРО, якщо є.
Формою 20-ОПП передбачено кілька випадків її подання. А саме — подання інформації:
— уперше (код ознаки подання інформації "і");
— про новий об'єкт (код ознаки подання інформації "2");
— про зміни відомостей про об'єкт (типу, найменування, місцезнаходження тощо) (код ознаки подання інформації "З"). З найменуванням і місцезнаходженням начебто все зрозуміло. Якщо ательє "Білосніжка" стало називатися " Сім гномів", то в контексті заповнення форми це зміна найменування об'єкта. Якщо ж кіоск перемістили з однієї вулиці на іншу, то змінилося його місцезнаходження. Що стосується типу об'єкта, то його потрібно дивитися в Довіднику типів об'єктів. Наприклад, аптека має тип "47", якщо вона стане аптечним пунктом, то опуститься до цифри "51";
— про зміни стану об'єкта (код ознаки подання інформації "4"). Стан об'єкта передбачає такі стадії:
1) будується/готується до введення в експлуатацію;
2) експлуатується;
3) тимчасово не експлуатується;
4) зміна місцезнаходження;
5) не придатний для експлуатації;
6) об'єкт відчужено/повернено власнику;
7) зміна призначення/перепрофілювання.
Тобто при первинній подачі у формі зазначають той стан, у якому знаходиться об'єкт, а при зміні стану — той, у який перейшов об'єкт. Зауважимо, що тут не згадується про здавання об' єкта в оренду.
Однак якщо власник об' єкта уклав договір на його оренду, то це означає, що він його тимчасово не експлуатує. Позаяк оренда (як і позичка) передбачає передачу об'єкта в тимчасове користування іншій особі. Отже, у формі потрібно відобразити виділену стадію.Якщо змінилося призначення об'єкта або його перепрофільовано, то інформація щодо нього подається двома рядками: в одному зазначають про закриття об'єкта, призначення якого змінилося, а в другому — оновлену інформацію про об'єкт, який створено або відкрито на основі закритого

Хто повинен подавати форму 20-ОПП

Платники, тобто юрособи, їхні відокремлені підрозділи, підприємці, інші самозайняті особи.
Адже в п. 8.1 Порядку № 979 написано: "Платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування та об'єкти, пов 'язані з оподаткуванням, органи державноїподаткової служби за місцезнаходженням таких об'єктів (за основним і неосновним місцем обліку) у порядку, встановленому цим розділом ". А в шапці самої форми 20-ОПП зазначено можливі "жертви" її подання. Тому робимо висновок про те, що форму необхідно подавати всім платникам, у яких є ці об'єкти. Звісно, ми не хочемо ввести в оману тих, у кого взагалі немає жодних об'єктів. І якщо це дійсно так, то вважаємо, що форму 20-ОПП вони подавати не зобов'язані. Адже згідно з п. 8.1 Порядку № 979 її подають, аби повідомити про відповідні об'єкти. А "пустушка" з цією роллю не впорається. Більше того, форма 20-ОПП не декларація. Але щоб даремно не турбували, можна подати цю форму з прокресленнями.
До того ж серед типів об'єктів у Довіднику зустрічається така екзотика, як " Овочі" (тип об'єкта "367"). Тут взагалі немає слів. Не зрозуміло, що мається на увазі: вирощування, торгівля, зберігання чи все разом.Узагалі, щоб однозначно сказати, що у платника немає жодних об'єктів, потрібно уважно пройтися Довідником і проаналізувати, чи не виникають у зв'язку з тим чи іншим об'єктом зобов'язання зі сплати податків і зборів.Треба сказати, що в усних консультаціях деякі податківці висловили цікаву думку. Начебто якщо об'єкт є і його місцезнаходження підпадає під юрисдикцію органа ДПС, у якій платник уже стоїть на обліку за основним місцем, то форму 20-ОПП можна не подавати. Пильнувати, звісно, іноді корисно. Але ще краще не вірити на слово, а направити у свою податкову письмовий запит і одержати на нього письмову консультацію. Щоб у разі чого прикрити свої тили. Адже платника не можна притягти до відповідальності, якщо він діяв згідно з письмовою консультацією органа ДПС (п. 53.1 ПКУ).

У який термін і куди подавати форму 20-ОПП

Для її подання відведено 10 робочих днів після реєстрації, створення або відкриття об'єкта оподаткування або об'єкта, через який здійснюється діяльність (п. 8.4 Порядку № 979). Як бачите, термін є, але в його обчисленні є багато темних кутів. Наприклад, до такого об'єкта, як школа (тип об'єкта " 555"), застосовні всі три події. Вона може бути створена, зареєстрована, що в даному разі одне й те саме, і відкрита. Від якої саме події тоді рахувати? Адже не сказано, що від тієї з них, яка була першою. Або що вважати відкриттям, скажімо, тиру? День, коли відкрилися його двері? А якщо їх немає, тому що це просто будка в парку? Словом, подібних запитань достатньо.
З іншого боку, ця незрозумілість на руку платникам. Оскільки якщо до об'єкта застосовні всі три події (реєстрація, створення, відкриття), то на підставі п. 56.21 ПКУ вони мають право рахувати термін від будь-якої з них.
Важливо також урахувати, що цей термін взагалі не застосовний до об'єктів, які були запущені до ПКУ тобто торік або ще раніше. Тому, враховуючи, що дія ПКУ зворотної сили не має, напрошується висновок, що за такими об'єктами форму треба подавати, тільки якщо відбулися зміни в типі об'єкта, його найменуванні, місцезнаходженні або стані. Однак із роз'яснень із ЄБПЗ видно, що податківці хочуть бачити інформацію і про об'єкти, що з'явилися до 01.01.11 р.
Що стосується місця подання, то форму 20-ОПП необхідно подавати до податкової за місцезнаходженням об'єкта. Тобто якщо підприємство на обліку в ДПІ Святошинського району м. Києва, а об'єкт розташовано в Деснянському, то форму потрібно подати в ДПІ Деснянського району. Звісно, якщо об'єкт знаходиться взагалі в іншому населеному пункті, то форму подають до відповідного органу ДПС. При цьому дублювати подання форми в податкову за місцем основного обліку не потрібно.
І ось те саме слизьке місце, про яке ми говорили на початку консультації. Якщо платник створив, зареєстрував або відкрив об'єкт на території іншої адміністративно-територіальної одиниці5, і у зв'язку із цим у платника виникає обов'язок на тій території подати звітність та/або сплатити податки, збори, то він зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем (п.п. 7.1, 8.3 Порядку № 979). Для цього в нього в розпорядженні знов-таки 10 робочих днів після створення, реєстрації або відкриття об'єкта (п. 63.3 ПКУ п. 7.2 Порядку № 979).
Таким чином, форма 20-ОПП, подана за місцезнаходженням об'єкта, може оповістити податкову про те, що у платника є обов'язок стати на облік за неосновним місцем.

Чи є відповідальність за неподання форми 20-ОПП

Прямої санкції в ПКУ за неподання форми 20-ОПП немає. Але в роз'ясненнях з ЄБПЗ податківці пишуть, що повинен застосовуватися штраф на підставі п. 117.1 ПКУ: до само-зайнятих осіб — 170 грн, а до юросіб — 510 грн. Давайте пильніше глянемо, що саме ця норма вважає порушенням. Це неподання в терміни та у випадках, передбачених цим Кодексом,заяв і документів для взяття на облік в органі ДПС; реєстрації змін місцезнаходження або внесення змін до своїх облікових даних; неподання виправлених документів для взяття на облік або внесення змін; подання з помилками або в неповному обсязі; неподання відомостей щодо осіб, відповідальних за ведення бухобліку та/ або складання податкової звітності.
Із цього строкатого букета порушень жодне не підходить під неподання або несвоєчасне подання форми 20-ОПП. Зокрема, ця форма не є документом, на підставі якого беруть на облік. Не вносять цією формою й змін до облікових даних. її лише фіксують у журналі за ф. № 2-ОПП (ф. № 7-ОПП). І найголовніше, терміни подання форми 20-ОПП передбачені Порядком № 979. а штраф за п. 117.1 ПКУ застосовується за порушення термінів ПКУ які ним не встановлено. Тому немає підстав застосовувати п. 117.1 ПКУ за неподання або несвоєчасне подання форми 20-ОПП.
Інша картина, якщо платник подасть форму і з неї буде видно, що він зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем, а він цього не зробив. Тоді його можуть оштрафувати за тим самим п. 117.1 ПКУ але за неподання заяви для взяття на облік. Утім, штрафують за прострочення 10-денного терміну для подання заяви, який, до речі, зафіксований у п. 63.3 ПКУ А якщо об'єкт з'явився ще до ПКУ то цей термін не може бути застосовний. Не все гладко в його обчисленні і для об'єктів, що з'явилися в році, що минає. Адже 10 робочих днів на подання заяви для взяття на податковий облік за неосновним місцем потрібно рахувати від дня відкриття або реєстрації об'єкта. Отже, і тут виникають проблеми схожі до тих, які ми піднімали з приводу подання форми 20-ОПП. Словом, є шанс відбитися від цих фінсанкцій. Або ж до подання форми 20-ОПП стати на облік за неосновним місцем.
Зверніть увагу на ще одне важливе застереження. Ідеться про ситуацію, коли підприємство зазначає у формі 20-ОПП свій єдиний офіс і за нею його місцезнаходження не збігається з адресою в реєстраційних даних, отже, і в податковій звітності. А податкова може перевірити місцезнаходження підприємства і з'ясує, що воно не підтверджено. У результаті є ризик, що вона прийме рішення про анулювання свідоцтва платника ПДВ на підставі пп. "ж" п. 184.1 ПКУ Насправді таке рішення правомірно тільки тоді, коли в Єдиний державний реєстр юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців держреєстратор уніс запис про відсутність юрособи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юрособу. Тому одного лише акта перевірки місцезнаходження для анулювання не достатньо.

Гліб САЗОНОВ, юрист, м. Київ

За это сообщение автора Heloise поблагодарили: 8
alex88, Demerji, kollega, Одуванчик, qwerta, vins, налоговик, юрист
Heloise
 
Сообщений: 356
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 18:02
Благодарил (а): 499 раз.
Поблагодарили: 393 раз.

UNREAD_POST vins » 26 дек 2011, 23:07

Спасибо!
Несколько моментов из статьи, которые уже обсуждались на форуме и потому привлекли внимание:
Heloise писал(а):під майном розуміють не ручки, олівці та комп'ютери, а місця діяльності, у яких цей чи інший інвентар знаходиться і через які саме ця діяльність ведеться. Це може бути офіс, пункт обміну валют, комп'ютерний клуб, швейна майстерня, салон, аптека, база, бакалія, бар і подібні об'єкти. Є в списку автомобілі, автоцистерни, авто-прпчепи, трейлери, катери та ін. Тобто йдеться про більш значуще майно. І потім, не забуваємо про критерій, що це повинні бути об'єкти, у зв'язку з якими у платника виникають податкові зобов'язання.
Щодо дій, про які необхідно повідомляти, то, судячи з однієї з колонок самої форми, про них свідчать патенти, ліцензії, дозволи. Якщо такі є. то дані про них (вид діяльності та термін дії) записують у форму 20-ОПП. Ще в ній зазначають кількість РРО, якщо є.


"Не забуваємо про критерій, що це повинні бути об'єкти, у зв'язку з якими у платника виникають податкові зобов'язання" - это, конечно, очень правильно. Но автор, как мне показалось, сам оказался не готов его использовать :) Лично я не очень понимаю, как автоцистерны, катеры, салоны, бакалея и прочее связаны с возникновением налоговых обязательств? точнее, связаны, конечно, но не более чем те же ручки, карандаши и компьютеры.

Heloise писал(а):Зауважимо, що тут не згадується про здавання об' єкта в оренду.
Однак якщо власник об' єкта уклав договір на його оренду, то це означає, що він його тимчасово не експлуатує. Позаяк оренда (як і позичка) передбачає передачу об'єкта в тимчасове користування іншій особі.


Я в данном вопросе согласен с natalias-65: считаю что передача в аренду не равно неэксплуатации объекта.

Heloise писал(а):ми не хочемо ввести в оману тих, у кого взагалі немає жодних об'єктів. І якщо це дійсно так, то вважаємо, що форму 20-ОПП вони подавати не зобов'язані. Адже згідно з п. 8.1 Порядку № 979 її подають, аби повідомити про відповідні об'єкти. А "пустушка" з цією роллю не впорається. Більше того, форма 20-ОПП не декларація. Але щоб даремно не турбували, можна подати цю форму з прокресленнями.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST natalias-65 » 26 дек 2011, 23:25

vins писал(а):Спасибо!
Несколько моментов из статьи, которые уже обсуждались на форуме и потому привлекли внимание:
Heloise писал(а):під майном розуміють не ручки, олівці та комп'ютери, а місця діяльності, у яких цей чи інший інвентар знаходиться і через які саме ця діяльність ведеться. Це може бути офіс, пункт обміну валют, комп'ютерний клуб, швейна майстерня, салон, аптека, база, бакалія, бар і подібні об'єкти. Є в списку автомобілі, автоцистерни, авто-прпчепи, трейлери, катери та ін. Тобто йдеться про більш значуще майно. І потім, не забуваємо про критерій, що це повинні бути об'єкти, у зв'язку з якими у платника виникають податкові зобов'язання.
Щодо дій, про які необхідно повідомляти, то, судячи з однієї з колонок самої форми, про них свідчать патенти, ліцензії, дозволи. Якщо такі є. то дані про них (вид діяльності та термін дії) записують у форму 20-ОПП. Ще в ній зазначають кількість РРО, якщо є.


"Не забуваємо про критерій, що це повинні бути об'єкти, у зв'язку з якими у платника виникають податкові зобов'язання" - это, конечно, очень правильно. Но автор, как мне показалось, сам оказался не готов его использовать :) Лично я не очень понимаю, как автоцистерны, катеры, салоны, бакалея и прочее связаны с возникновением налоговых обязательств? точнее, связаны, конечно, но не более чем те же ручки, карандаши и компьютеры.

Heloise писал(а):Зауважимо, що тут не згадується про здавання об' єкта в оренду.
Однак якщо власник об' єкта уклав договір на його оренду, то це означає, що він його тимчасово не експлуатує. Позаяк оренда (як і позичка) передбачає передачу об'єкта в тимчасове користування іншій особі.


Я в данном вопросе согласен с natalias-65: считаю что передача в аренду не равно неэксплуатации объекта.

Heloise писал(а):ми не хочемо ввести в оману тих, у кого взагалі немає жодних об'єктів. І якщо це дійсно так, то вважаємо, що форму 20-ОПП вони подавати не зобов'язані. Адже згідно з п. 8.1 Порядку № 979 її подають, аби повідомити про відповідні об'єкти. А "пустушка" з цією роллю не впорається. Більше того, форма 20-ОПП не декларація. Але щоб даремно не турбували, можна подати цю форму з прокресленнями.


Гліб САЗОНОВ, юрист, м. Київ, скажите, пожалуйста:
1. Если передача в аренду равно неэксплуатации объекта - износ не начисляем? Доход от сдачи в аренду не показываем? :P
2. Как часто "щоб даремно не турбували, ... подати цю форму з прокресленнями"? - это не отчет, заметьте, сроков нет... Каждый день? :P
- Ставьте перед собой большие цели - по ним тяжелее промазать!
natalias-65
 
Сообщений: 395
Зарегистрирован: 19 мар 2011, 21:22
Благодарил (а): 94 раз.
Поблагодарили: 181 раз.

UNREAD_POST demko » 27 дек 2011, 00:44

Інша картина, якщо платник подасть форму і з неї буде видно, що він зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем, а він цього не зробив. Тоді його можуть оштрафувати за тим самим п. 117.1 ПКУ але за неподання заяви для взяття на облік. Утім, штрафують за прострочення 10-денного терміну для подання заяви, який, до речі, зафіксований у п. 63.3 ПКУ


Ось як на мене твереза думка. Питання, звідки взялася ця дата 31 грудня 2011 року, і чому вона якимось чином відіграє в цій суматосі якусь роль. в будь-якому випадку, за не подання в 10денний термін, штраф виник ( який ще оспорюється). А так своїми поспішними діями, ми відкриваємо податковій інформацію, яка може бути використана проти нас.
demko
 
Сообщений: 84
Зарегистрирован: 11 мар 2011, 16:25
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST vins » 27 дек 2011, 08:41

Встретился интересный материал. Думаю, многим понравится.
Форма 20-ОПП называется «Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність»

Из приведенной нормы НКУ ясно видно, что речь идет об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением, которые определены согласно соответствующим разделов НКУ. В НКУ нигде не дается определение понятий объектов, связанных с налогообложением, поэтому они не могут быть использованы при применении нормы п.63.3. Остаются только объекты налогообложения. Перечень объектов налогообложения обычно очень четко определен в соответствующих разделах НКУ (хотя, по некоторым налогам, например, местным, НКУ объекты налогообложения не устанавливает).

Естественно, нигде в НКУ вы не увидите такие объекты налогообложения как склад, офис, стол, бочка, туалет, бухгалтерия, страховой агент и т.п., которые указаны в Рекомендованном справочнике типов объектов налогообложения (п.8.7 Порядка учета плательщиков налогов и сборов). Поэтому не нужно молиться на этот справочник. Во-первых, он носит исключительно рекомендательный характер, и не является нормативно-правовым документом. Во-вторых, в нем написана в основном полная ахинея, которая не соответствует п.63.3 НКУ.

Таким образом, из НКУ четко видно, что форму 20-ОПП нужно подавать в отношении именно объектов налогообложения. Поэтому если у вас есть бочка, стол, склад или офис, которые не являются объектами налогообложения (ну нет у нас еще налогов на бочки, столы, склады или офисы), то подавать вам эту форму 20-ОПП не нужно.

Несколько слов надо сказать о таких объектах налогообложения, которые есть у большинства субъектов: прибыль, доход, операции по поставке товаров и услуг.

Формально говоря, по п.63.3 НКУ указать наличие таких объектов налогообложения в форме 20-ОПП нужно, но здесь нам на помощь приходит п.8.4 Порядка учета плательщиков налогов и сборов, в котором сказано:

«Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (об'єкт оподаткування), за ф. N 20-ОПП (додаток 11) подається протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття до органу державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта».

Ну, какое может быть местонахождение у прибыли или операции по поставке товаров? Понятное дело, что налоговая просто бы застрелилась, если бы плательщики каждый день несли ей формы 20-ОПП по каждой осуществленной поставке. Поэтому и в Рекомендованном справочнике типов объектов налогообложения таких операций среди этих типов мы не найдем.

И пару слов о необходимости подачи 20-ОПП относительно тех объектов налогообложения, которые возникли у плательщиков до 01.01.2011 г. Налоговый кодекс, также как и Порядок учета плательщиков налогов и сборов, не имеют обратного действия во времени. Норма п. 8.4. Порядка учета плательщиков налогов и сборов вступила в силу с 14.01.2011 г. То есть именно с этого дня на плательщиков была возложена обязанность подавать форму 20-ОПП в течение 10 рабочих дней с момента регистрации, создания или открытия объекта налогообложения. Если после 14.01.2011 г. у плательщика не было регистрации, создания или открытия объекта налогообложения, то ничего подавать он не должен. Если же было, то он должен был подать эту форму в течение 10 рабочих дней именно в отношении данного объекта налогообложения, а не вообще всех, которые у него были с момента его создания.

Резюме. Подавать форму 20-ОПП нужно в отношении таких объектов налогообложения как земельные участки (в том числе арендованные у государства); карьеры, в которых ведется добыча полезных ископаемых; скважины, из которых осуществляется забор воды; транспортные средства (только в случае их первичной регистрации!); участки леса, используемого для рубки; полоса радиочастот; полигоны для удаления отходов; а с 2012 года – жилая недвижимость. То есть все то, что может быть размещено в конкретном месте (регионе), и в отношении чего у плательщика могут возникать объекты налогообложения.

Леонид Карпов

За это сообщение автора vins поблагодарили: 3
alex88, Demerji, Дилетант
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST vins » 27 дек 2011, 09:03

Встречается и такое
До уваги платників податків!

Подавати Форму № 20-ОПП до 30.12.2011 р. тим, у кого реєстраційні дані є на сьогодні незмінними, НЕ ПОТРІБНО. Штрафні санкції в цьому випадку не передбачені.

Форму № 20-ОПП необхідно подати протягом 10 днів з моменту, коли за основним або неосновним місцем обліку платника виникає новий об’єкт або змінююється стан колишніх об’єктів. В такому випадку штрафні санкції є значними.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Смілянської ОДПІ

За это сообщение автора vins поблагодарил:
Demerji
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST юрист » 27 дек 2011, 09:48

Встретился еще такой "приклад заповнення 20-ОПП"
20opp_blank_1.doc
У вас нет доступа для просмотра вложений в этом сообщении.

За это сообщение автора юрист поблагодарили: 3
Demerji, kollega, vins
Аватар пользователя
юрист
 
Сообщений: 455
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 10:51
Благодарил (а): 70 раз.
Поблагодарили: 120 раз.

UNREAD_POST Юлька » 27 дек 2011, 11:43

Добрый день, прочитав всю ветку, еще больше запуталась. Подскажите если открыли филиал в другой области 09.06.2011 и там (в другой обл.) в местной ГНИ сразу же поставили его на учет, деятельности филиал пока не ведет, куда нести эту злосчастную 20-ОПП. Или ее надо было сдать в течении 10 дней после регистрации филиала. Помогите :shock:
Юлька
 
Сообщений: 14
Зарегистрирован: 02 авг 2011, 11:28
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST vins » 27 дек 2011, 11:52

Юлька писал(а):Добрый день, прочитав всю ветку, еще больше запуталась. Подскажите если открыли филиал в другой области 09.06.2011 и там (в другой обл.) в местной ГНИ сразу же поставили его на учет, деятельности филиал пока не ведет, куда нести эту злосчастную 20-ОПП. Или ее надо было сдать в течении 10 дней после регистрации филиала. Помогите :shock:


Я бы рассуждал так.
Открыли филиал → возникла обязанность стать по неосновному месту учета → стали на учет.
Дальше: если у нас есть объект налогообложения по месту нахождения филиала либо в той же административно-территориальной единице ("под юрисдикцией" той же налоговой, что и филиал) - например, мы еще и коммунальную землю арендуем, или котел установили, или участок недр в пользование взяли, - тогда должны подать 20-ОПП.
Если у нас просто филиал, то я бы говорил о том, что мы свои обязательства выполнили, просто став на учет по неосновному месту.

За это сообщение автора vins поблагодарил:
Юлька
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST naivnaya » 27 дек 2011, 12:17

Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, предприниматель на едином налоге деятельность пока не ведет, но уплачивает ежемесячно налог. Ему необходимо подавать форму 20-ОПП?
naivnaya
 
Сообщений: 3
Зарегистрирован: 27 дек 2011, 02:34
Благодарил (а): 2 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Пред.След.

Вернуться в SOS-поддержка

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, MR