Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Возмещения расходов работникам (такси, телефон, жилье ...)

Путеводитель по разделу. Налогообложение выплат физлицам (зарплата, подряд). Всё об ЕСВ. Индексация заработной платы.

Модератор: ФЛ7

UNREAD_POST vins » 04 мар 2011, 11:48

Уже в других ветках затрагивали под разными ракурсами эту тему.

Смежная тема "Подотчетные суммы (в т.ч. командировка): правовая природа" здесь: http://www.buhforum.com/viewtopic.php?f=21&t=505

Подумалось имеет смысл развить эту тему в более прикладных аспектах - все что касается разного рода возмещений работникам: проживание, телефоны, такси, а в предыдущей оставить общетеоретические аспекты.

Начну вот с такой неоднозначной, на мой взгляд, консультации из известной Базы:

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО вартість проїзду на таксі посадовими особами ЮО, якщо такі переміщення пов’язані з господарською діяльністю підприємства та є підтверджуючі документи (квитанції та маршрутний лист)?
Коротка відповідь: Вартість проїзду на таксі посадовими особами, яка відшкодовується юридичною особою, не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб платника податку, якщо така компенсація зумовлена виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачені нормами колективного договору та витрати підтвердженні відповідними фінансовими документами.
Повна відповідь: Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. «а» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV (далі – ПКУ), до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого користування, крім випадків, коли таке надання або компенсація зумовлена виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачені нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах. Таким чином, вартість проїзду на таксі посадовими особами, яка відшкодовується юридичною особою, не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб платника податку, якщо така компенсація зумовлена виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачені нормами колективного договору та витрати підтвердженні відповідними фінансовими документами
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2908 раз.

UNREAD_POST vins » 04 мар 2011, 12:36

И еще такое разъясненьице
Як в податковому обліку з ПДВ відображається операція з відшкодування працівниками платнику податку особистих розмов по телефону?
# Коротка відповідь : Якщо платник ПДВ не може підтвердити виробничий характер телефонних переговорів, або визначено, що такі переговори провадилися його працівниками в особистих цілях, то сума ПДВ, сплачена у складі вартості невиробничих телефонних переговорів, не включається до складу податкового кредиту такого платника ПДВ. При цьому, оскільки кошти, що надходять від працівника платника податків у вигляді компенсації за послуги зв’язку, не залишаються у розпорядженні такого платника, а перераховується ним безпосередньо установі, що надає послуги зв’язку, то при отриманні компенсації вартості послуг зв’язку, об’єкта оподаткування ПДВ не виникає.
Повна відповідь : Відповідно до п. 198.3 ст. 198 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Підпунктом 14.1.36 п.14.1 ст.14 р. І ПКУ визначено, що господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами. Тобто, якщо платник ПДВ не може підтвердити виробничий характер телефонних переговорів, або визначено, що такі переговори провадилися його працівниками в особистих цілях, то сума ПДВ, сплачена у складі вартості невиробничих телефонних переговорів, не включається до складу податкового кредиту такого платника ПДВ. При цьому, оскільки кошти, що надходять від працівника платника податків у вигляді компенсації за послуги зв’язку, не залишаються у розпорядженні такого платника, а перераховується ним безпосередньо установі, що надає послуги зв’язку, то при отриманні компенсації вартості послуг зв’язку, об’єкта оподаткування ПДВ не виникає.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2908 раз.

UNREAD_POST capital » 10 мар 2011, 10:05

Такое вот нашлось еще:

ВОЗМЕЩЕНИЕ СТОИМОСТИ ОБЩЕСТВЕННОГО ТРАНСПОРТА (ПРОЕЗДНЫЕ БИЛЕТЫ)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

Чи оподатковується вартість проїзних квитків на проїзд у міському пасажирському транспортні, які придбані юридичною особою та даються будь-якому найманому працівнику, під час виконання службових обов'язків, якщо це передбачено трудовим договором (контрактом)?

Діє з 01.01.2011. Відповідно до пп. "а" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об'єктів матеріального або нематеріального майна, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання або компенсація зумовлені виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачені нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах. Враховуючи вищевикладене, якщо специфіка роботи підприємства вимагає для виконання службових обов'язків переміщення працівників від одного об'єкта до іншого та умовами трудового договору (контракту) [url]або[/url] умовами колективного договору передбачено, що юридична особа за власний рахунок придбаває проїзні квитки на проїзд у міському пасажирському транспортні, які персонально не розподіляються між працівниками, а видаються їм у міру потреби для виконання виробничих завдань (у зв'язку зі специфікою роботи), то вартість таких проїзних квитків не буде оподатковуватися податком на доходи фізичних осіб на підставі пп. "а" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.
capital
 
Сообщений: 117
Зарегистрирован: 30 дек 2010, 10:51
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 52 раз.

UNREAD_POST Печкин » 14 мар 2011, 10:30

СЕМИНАРЫ ЗА ГРАНИЦЕЙ


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО участь у семінарі (конференції, навчанні) найманого працівника, якщо семінар (конференція, навчання) проводиться за кордоном, але за профілем діяльності ЮО?

Діє з 01.01.2011. Згідно із пп. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума витрат роботодавця у зв'язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку згідно із законом. При цьому відповідно до пп. "а" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об'єктів матеріального або нематеріального майна, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання або компенсація зумовлені виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачені нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

Згідно із пп. "б" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ додатково до винятків, передбачених пп. "а" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ, не вважаються додатковим благом платника податку доходи, одержані у формі та розмірах, що підлягають включенню роботодавцем до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг згідно із розділом III ПКУ. Враховуючи вищевикладене, якщо витрати роботодавця у зв'язку із участю найманого працівника у семінарі (конференції, навчанні) згідно із розділом III ПКУ підлягають включенню до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, то вартість такої участі не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку, незалежно від того де відбувається семінар (конференція, навчання) закордоном чи на території України.
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST налоговик » 30 ноя 2011, 09:40

Обратная ситуация: работники возмещают предприятию расходы на мобильную связь - налоговые последствия.

РАБОТНИКИ КОМПЕНСИРУЮТ ПРЕДПРИЯТИЮ ТЕЛЕФОННЫЕ РАСХОДЫ: БУДУТ ЛИ ДОХОДЫ И РАСХОДЫ?
Предприятие оплачивает стоимость телефонных разговоров согласно счету оператора связи, а работники возмещают предприятию стоимость разговоров, не связанных с исполнением ими своих служебных обязанностей. Как учитывать такие операции в целях обложения налогом на прибыль?
Расходы налогоплательщика на оплату услуг связи (почта, телеграф, телефон, телекс, телефакс, сотовая связь и прочие подобные расходы) учитываются в составе административных расходов налогоплательщика при условии, что они направлены на обслуживание и управление предприятием (абзац «г1» пп. 138.10.2 Налогового кодекса, далее - НК). Административные расходы входят в состав прочих расходов налогоплательщика (пп. 138.10.2 НК). Прочие расходы признаются расходами того отчетного периода, в котором они были осуществлены, согласно правилам ведения бухгалтерского учета (п. 138.5 НК).
Поскольку налогоплательщик оплачивает услуги оператора связи на основании счета, включающего также разговоры работников, не связанные непосредственно с исполнением ими служебных обязанностей, то он имеет право требовать от работников возмещения стоимости личных разговоров. Налогоплательщик в месяце получения услуг связи отражает в бухгалтерском учете на сумму средств, которые подлежат возмещению работниками за личные разговоры, дебиторскую задолженность работников перед предприятием и одновременно признает доход. Такой доход в составе прочих доходов учитывается для определения объекта налогообложения.
Таким образом, в целях налогообложения налогоплательщик отражает общую сумму расходов на оплату услуг связи на основании счета оператора связи (абзац «г» пп. 138.10.2 НК) и доходы в размере стоимости личных разговоров работников, не связанных с его хозяйственной деятельностью, в том отчетном периоде, в котором отражена дебиторская задолженность работников перед предприятием.
Алексей ЗАДОРОЖНЫЙ, заместитель начальника Управления администрирования налога на прибыль и налоговых платежей Департамента налогообложения юридических лиц ГНС Украины
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2645 раз.

UNREAD_POST kollega » 08 дек 2011, 11:33

ПДФО зі сум відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди
Як обкладаються ПДФО суми відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди?
Згідно з пп. 164.2.14 ст. 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається, зокрема, дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), сум відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди, крім сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров’ю.
Виходячи з наведеного сума відшкодування матеріальних збитків, яка за вироком суду відшкодовується громадянину підприємством унаслідок заподіяння шкоди його здоров’ю чи майну, не включається до оподатковуваного доходу та не підлягає обкладенню ПДФО.
Суми відшкодування моральної шкоди, які відшкодовуються громадянину внаслідок заподіяння шкоди здоров’ю громадянина чи його майну, не включаються до переліку доходів, які звільняються від обкладення ПДФО, передбаченого ст. 165 ПКУ. Таким чином, зазначені суми є доходом громадянина та підлягають оподаткуванню на загальних підставах.
Відповідно до ст. 168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок зі суми такого доходу за його рахунок. Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, наступного за днем такого нарахування (виплати, надання).
Суб’єкт господарювання, який відшкодовує громадянину моральну шкоду, є податковим агентом щодо нарахованих доходів і зобов’язаний утримати й перерахувати податок до бюджету згідно з положеннями ПКУ.
Державна податкова адміністрація в Сумській області
Аватар пользователя
kollega
 
Сообщений: 1005
Зарегистрирован: 22 мар 2011, 12:27
Благодарил (а): 506 раз.
Поблагодарили: 452 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НАЛОГ С ДОХОДОВ, ЕДИНЫЙ СОЦИАЛЬНЫЙ ВЗНОС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya